Magazyny Energii
Tworzymy rozwiązania dla jeszcze oszczędniejszych i bardziej ekologicznych systemów energetycznych.

Magazyn energii jest w stanie zapewnić do 100% energii z paneli PV

Invest-1

Rozliczaj energię we własnym zakresie

Nadmiar energii będzie gromadzony w magazynie, dzięki temu nie tracisz na niekorzystnym systemie rozliczeń z operatorami sieci dystrybucyjnej.

Project-1

Wykorzystaj EMS do lepszej optymalizacji zużycia energii

Magazyny energii wyposażone są w rozwiązania EMS (Energy Mesurment System) co pozwala właścicielowi na jeszcze lepsze zarządzania zużywaną energią elektryczną.

investment

Dłuższa żywotność magazynów

Nowoczesne technologie wpływają korzystnie na rozwój magazynów. Dzięki temu możemy dostarczyć magazyny o żywotności do 15 i jeszcze większej liczbie cykli.

GreenRock magazyn w technologi słonej wody

Technologia słonej wody jest najmniej popularnym rozwiązaniem do magazynowania energii elektrycznej, ale jest za to najbardziej ekologiczna ze wszystkich. Bodowa akumulatora w tej technologii wykorzystuje komponenty najmniej szkodliwe dla środowiska tj. węgiel, bawełna, stal nierdzewna. Dzięki temu magazyn może być poddany recyklingowi z możliwością wtórnego odzyskania 100% jego komponentów. Ale to dopiero po 15 latach, bo taka jest żywotność tych urządzeń.

Dodatkowo magazyny w tej technologii charakteryzują się 100% wykorzystaniem ich pojemności (DoD 100%@).

Dlaczego magazyny GreenRock w technologii słonej wody?

Magazynujesz i korzystasz z takiej pojemności jaką kupiłeś. 100% DoD oznacza, że możesz rozładować magazyn całkowicie bez żadnego uszczerbku na jego pojemności. Taka możliwość to jeszcze większa rentowność w zainstalowany magazyn eneergii.

Konstrukcja magazynu w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko i otoczenie inwestora. Magazyn jest nie palny, nie wybuchowy, a jego zawartość to tylko słona woda.

Magazyn energii GreenRock dla gospodarst domowych można zamówić o pojemnościach od 6 kWh do 37 kWh. Natomiast rozwiązania biznesowe są dostępne od 30 kWh do 1 MWh. A w czasie ich pracy można swobodnie zwiększać ich pojemność bez większych zmian w konstrukcji.

Magazyny GreenRock wyposażone są w takie systemy jak EMS i BMS. Pozwalają one w bardzo łatwy sposób nadzorować całym domem i jego zapotrzebowaniem na energię. Dodatkowo isnieje możliwość rozbudowy o sterowanie pompą ciepła, klimatyzacją, zmywarką, podgrzewaczem wody itp. po to aby jeszcze lepiej gospodarować energię pochodzącą z paneli PV.

Magazyn energii VIGOS

Odporny na warunki atmosferyczne system magazynowania energii elektrycznej.

VIGOS to odporny na warunki atmosferyczne magazyn energii. Magazyn został opracowany do instalacji na zewnątrz i jest odporny na śnieg, deszcz, mróz i upał. Wszechstronny i inteligentny VIGOS wspiera Twoje rozwiązania energetyczne. Dzięki niemu możesz wzmocnić swoje przyłącze energetyczne bez konieczności modernizacji linii energetycznej. Możesz ograniczyć moc szczytową co przełoży się na oszczędności. Magazyn VIGOS może równie dobrze pełnić rolę zasilania rezerwowego. 

Z Vigos, zewnętrznym magazynem energii, masz do dyspozycji wysokiej jakości system magazynowania energii, dzięki któremu możesz kształtować transformację energetyczną w sposób przyszłościowy i bezpieczny dla inwestycji!

Do 20.000 tysięcy cykli pracy. 

Kompletny system z technologią Carbocap 

Praca równoległa, zasilanie awaryjne i praca wyspowa 

Wysoka wydajność ładowania i rozładowania

Technologia Carbocap — potężna technologia

Termin Carbocap Technology opisuje redukcję CO2 przez system magazynowania. Przytoczone powyżej zalety sprawiają, że technologia ta jest szczególnie zrównoważona ze względu na jej długą żywotność. Emisja CO2 (nieformalnie węgla) jest ograniczona, stąd nazwa Carbocap Technology.

Zalety:

  • Bezpieczny: nie palny
  • Stopień ochrony: IP45
  • Do 20.000 cykli
  • 10 lat gwarancji
  • kompaktowy
  • Szeroki zakres pracy: -30 °C do +50° C

Formularz kontaktowy