Kotłownia modułowa
Kompaktowe rozwiązanie z kotłownią i magazynem na paliwo.

Nasze rozwiązanie to prefabrykowane kotłownie na biomasę z zintegrowanym magazynem na paliwo. Wyposażone we wszelki niezbędny osprzęt, instalację oraz sterowanie. Gotowe do podłączenia do wewnętrznego systemu grzewczego.

Szybki czas montażu

Kotłownia kontenerowa dostarczana jest jako rozwiązanie Plug&Play co maksymalnie skraca czas instalacji takiego rozwiązania. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu dostaw ciepła do minimum.modułowa

Minimum formalności

Kotłownie modułowe nie wymagają pozwoleń na budowę co skraca czas przygotowania realizacji. Uniwersalność rozwiązania umożliwia wszechstronne zastosowanie kotłowni na terenie inwestora.

Najwyższa jakość kotłów i rozwiązań

Kotłownia wyposażona jest w najnowocześniejsze kotły na biomasę. Wysoka sprawność urządzeń zapewnia najniższe koszty eksploatacji. Wykorzystaj kotłownię modułową do oszczędności na ogrzewaniu.

Kotłownie modułowe na biomasę

Dlaczego warto wybrać kotłownie modułowe na biomasę?

 • Nie wymaga pozwoleń na budowę, wystarczy zgłoszenie aby nowa kotłownia ogrzewała Twoją nieruchomość
 • Kotłownia zainstalowana tam gdzie masz na to miejsce
 • Rozwiązanie Plug&Play, wszystko gotowe do podłączenia
 • Wybierasz najtańsze paliwo i najbardziej przyjazne dla środowiska
 • Rozwiązania od 20 kW do 1 MW, dobrane do Twojego zapotrzebowania
 • Zdalne sterowanie pozwalające na pełną kontrolę nad kotłownią. Wszystkie niezbędne informacje prezentowane na telefonie.
Kotłownie kontenerowe na biomasę

Szybka modernizacja istniejącej kotłowni?

Kotłownie modułowe na biomasę mogą w szczególności znaleźć swoje zastosowanie w miejscach gdzie jest wymagana modernizacja kotłowni, ale w istniejącej kotłowni nie ma miejsca na kocioł na biomasę. Kotłownia może zostać zainstalowana w niedalekiej odległości od budynku i odpowiednią siecią połączona z istniejącą instalacją. Dzisiejsze ceny węgla, gazu i oleju opałowego sprawiają, że to kotłownia kontenerowa staje się najlepszą inwestycją.

Kompaktowe wymiary

Kotłownia opracowywana jest indywidualnie pod klienta. Nasi projektanci dopierają gabaryty i moc pod danego klienta. Dostępne są szerokości: 2,4m; 2,5m oraz 3m. Długości mogą wynosić: 3m; 6m; 7m oraz 8m. Moduły mogą być łączone i scalane tak, aby finalny kształt kotłowni był zgodny z oczekiwaniem zamawiającego.

Sprawdzone rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Sprawdzone rozwiązanie dla najbardziej wymagających odbiorców ciepła, kotłownie modułowe znajdują zastosowanie w:

 • Szkołach i uczelniach
 • Hotelach i SPA
 • Firmach (zakłady produkcyjne i biura)
 • Gospodarstwa rolne i firmy ogrodnicze
 • Baseny i korty tenisowe
 • i wiele innych…

Formularz kontaktowy

Masz pytanie dotyczące wyceny dla Ciebie? Wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą.

Tańsze ciepło bez uciążliwych modernizacji.

Rozwiązanie Plug&Play pozwala na dostarczenie nowej kotłowni na tańsze paliwo bez potrzeby modernizacji całej istniejącej kotłowni. Dzięki temu kotłownia może być dostarczona, podłączona i uruchomiona bez przerw w dostawach ciepła. 

Dzięki zastosowaniu taniego paliwa jakim jest zrębka i pellet można znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynku.

Nie tylko źródło podstawowe?

Kotłownie modułowe na biomasę nie zawsze muszą być formę jedynego źródła ogrzewania. Kotłownia kontenerowa może być zainstalowana i podłączona do istniejącej instalacji grzewczej. Kotłownie opalane olejem opałowym czy propan-butanem o dużych mocach stają się coraz droższe w eksploatacji. Ratunkiem może być kotłownia kontenerowa na biomasę pracująca w podstawie, a istniejące źródło ciepła pozostawione jako źródło szczytowe. Takie rozwiązanie przekłada się na niższe koszty inwestycyjne, ale znaczne oszczędności wynikające z eksploatacji systemu grzewczego.

Czy wiesz czym ogrzewać halę produkcyjną?

Kotłownia modułowa to najlepsze rozwiązanie dla powstających jak również istniejących hal produkcyjnych, budynków biurowych czy magazynów. Kotłownia nie wymaga zezwoleń, jest oddalona od budynku przez co zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki taniemu paliwu nie podnosi kosztów użytkowania nieruchomości, a zastosowanie biomasy sprzyja również dla środowiska i lokalnego otoczenia.

Chcesz wypożyczyć taką kotłownię?

W naszej ofercie znajdą Państwo również możliwość wynajmu kotłowni kontenerowych. Prowadzicie budowę inwestycji, modernizacją bądź zaistniała nagła awaria istniejącego źródła ciepła? Mamy możliwość wynajmu kotłowni kontenerowych w krótkim terminie jak i również długoterminowo. Oferta zostanie przygotowana zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem na jednostkę wytwórczą.